Новини

В рубрика Новини ще се информирате за последните новини или събития от СКШ "Плевен XXI". Ще се стараем винаги да Ви запознаваме с всички интересни новини от шахматния живот в България и по света.

23.03.2024 г.

Открит турнир по ускорен шах 'ЛОВЕШКА ПРОЛЕТ'

Успешно представяне на децата от СКШ "Плевен XXI" на Открития турнир по ускорен шах 'ЛОВЕШКА ПРОЛЕТ' и отличия за малките ни шахматистки. Организаторите от ШК "Ловеч" раздадоха купи, медали, грамоти и ... повече

10.03.2024 г.

Детски шахматен турнир КУПА СОФИЯ

Нови постижения за състезателите на СКШ "Плевен XXI" на Детски шахматен турнир КУПА СОФИЯ https://chess-results.com/tnr895862.aspx?lan=24&art=1&rd=7 Два сребърни и два бронзови медала спечелиха плевенските ... повече

07.03.2024 г.

Държавните индивидуални първенства по шахмат за девойки до 20 години в София

Нашата състезателка Нора Рашева спечели пълен комплект медали на Държавните индивидуални първенства по шахмат за девойки до 20 години. Държавните индивидуални първенства по шахмат за девойки ... повече

02.03.2024 г.

Детски шахматен турнир "Свобода"- 2024 - Раднево

Успешно представяне на момичетата на СКШ "Плевен XXI" на традиционния Девети Детски шахматен турнир "Свобода"- 2024, който се проведе на 2 март в Раднево под ръководството на международния съдия Мирослав Митев ... повече

25.02.2024 г.

Серия шахматни турнири Сезон 2023- 2024

Златен медал за състезател на клуба ни извън страната. 🥇Борис Минчев, 9-годишен, който живее със семейството си в Дания спечели златен медал за Най-добро представяне на серията шахматни турнири ... повече

24.02.2024 г.

Детски турнир по ускорен шах за "Купа Артилерия - ген. Владимир Вазов - Плевен"

8 - годишната Магдалена Пашева, второкласничка в НУ "Патриарх Евтимий" спечели Детски турнир по ускорен шах за "Купа Артилерия - ген. Владимир Вазов - Плевен". 🏆🥇Маги финишира с 6 точки ... повече

18.02.2024 г.

Детски шахматен турнир "Млади надежди" в Плевен

Плевенската шахматистка кмс Нора Рашева спечели турнир А за юноши и девойки до 16 години "МЛАДИ НАДЕЖДИ" в Плевен със 100% резултат 6 точки от 6 възможни! Състезателите на СКШ "Плевен XXI" с 8 отличия в ... повече

17.02.2024 г.

Победни турнири за Димитър Дюлгеров

Нов успех за състезателя на СКШ "Плевен XXI" Димитър Дюлгеров. След като преди седмица на 15-ти шахматен турнир Купа Янко Гюзелев в Бургас спечели наградата за най - добре представил се участник с рейтинг ... повече

26.01.2024 г.

Спортист на годината на Община Плевен за 2023 година

Церемония по награждаване Спортист на годината на ОБЩИНА ПЛЕВЕН и грамоти в категория "Перспективен състезател до 14 години" за Александра Бурова - държавна шампионка до 7 години и Магдалена ... повече

19.11.2023 г.

Детски шахматен турнир
Купа "Плевен XXI"

Ян Кацарски от ШК "Мехомия" Разлог и Анъл Фънгърлиев от ШК "Арда" Кърджали са победителите от Детския шахматен турнир Купа "Плевен XXI". Купата за най-добре представил се клуб спечелиха състезателите ... повече

12.11.2023 г.

Турнир на медалистите от Държавни индивидуални първенства
"Шахматни надежди"

Нашата състезателка Нора Рашева за втора поредна година е с най-добро представяне в своята възрастова група - момичета до 16 години на турнира на медалистите от Държавните първенства през 2023 ... повече

02.10.2023 г.

Детски шахматен турнир Купа ПЛЕВЕН ХХI 18-19.11.2023г.

СКШ ПЛЕВЕН ХХІ и ЦПЛР – Център за работа с деца - Плевен със съдействието на Община Плевен и хотел Балкан организират ДЕТСКИ ШАХМАТЕН ТУРНИР КУПА ПЛЕВЕН ... повече

01.10.2023 г.

Прием на начинаещи за учебната 2023/2024г.

Спортен клуб по шахмат Плевен ХХІ сформира нова група за начинаещи в детската школа за учебната 2023/2024 г. Заниманията ще се провеждат: понеделник и сряда от 17:30 до 18:30 часа; Провеждат ... повече

04.09.2023 г.

Сребърен и два бронзови медала от Държавното отборно първенство 2023

Сребърен медал на блиц и бронзови на класически и ускорен шахмат извоюва нашият отбор момичетата до 10 години на Държавните отборни първенства, които се проведоха от 28.08. до 03.09.2023 г. в ... повече

08.06.2023 г.

Бронзов медал за Магдалена Пашева на ДИП класически шахмат 2023

Бронзов медал при момичетата до 8 години извоюва нашата състезателка Магдалена Пашева на Държавното първенство по класически шахмат за деца до 8 и 10 години в Приморско от 02 до 08 юни 2023г ... повече

06.05.2023 г.

Сребърен медал за Нора Рашева от ДИП класически шах

Нора Рашев а спечели сребърния медал на Държавното първенство по класически шахмат за девойки до 16 години, което се проведе от 29 април до 04 май 2023 г. в Крумовград. Нора завърши с ... повече

23.04.2023 г.

Успешно участие на Световното първенство по шахмат за ученици

На Световното първенство по шахмат за ученици, проведено на остров Родос в Гърция, участваха 509 състезатели от 54 държави. Нора Рашева се представи успешно като извоюва 6-то място ... повече

12.04.2023 г.

ПОКАНА ЗА ОБЩО СЪБРАНИЕ

На основание чл.26 ЗЮЛНЦ и Решение от заседание на УС от 10.04.2023 г. Управителният съвет на Сдружение с нестопанска цел Спортен клуб по шахмат „Плевен ХХІ“ свиква Общо събрание на членовете на 22.05 ... повече

Бронзови отличия за Магдалена Пашева

Магдалена Пашева спечели два бронзови медала от Държавните индивидуални първенства по ускорен шахмат и блиц при момичетата до 8 години, което се проведе на 9 и 10 април 2023г ... повече

19.02.2023 г.

Александра Бурова и Нора Рашева – шампионки от Държавното индивидуално ученическо първенство

СКШ Плевен ХХІ има нова държавна шампионка – 7-годишната Александра Бурова победи и четирите си съпернички на Държавното индивидуално училищно първенство по класически шахмат в София от 17 ... повече